strona główna promocje szkolenia o firmie pro publico bono kontakt

Akcja "Zdrowy Uśmiech" rozpoczęła się wiosną 2009 roku. Gościłam w wielu szkołach podstawowych i przedszkolach, w centrum Rybnika i jego dzielnicach.

Opisałam na stronie internetowej moje spostrzeżenia. To co zobaczyłam i usłyszałam od dzieci, powalało mnie z nóg. Brak nawyków higienicznych i żywieniowych, nieodpowiednie przybory do higieny, całkowicie zużyte szczoteczki do zębów lub nawet ich brak w kilku przypadkach!

To wszystko napędzało mnie do działania. Jeździłam od placówki do placówki, przeprowadzałam prelekcje, uczyłam dzieci prawidłowego mycia i nitkowania, wymyślałam zabawne formy przekazywania wiedzy i doświadczenia.

Wiosną 2010 roku wznowiłam akcję "Zdrowy Uśmiech". Co się okazało: w tych szkołach i przedszkolach, które odwiedziłam wcześniej, dzieci zapamiętały dokładnie to, co im przekazałam. Zastosowały się do moich porad, w domach pojawiły się nitki i są stosowane, a co najważniejsze - nie boją się już wizyt u dentysty!

Akcja będzie kontynuowana, z nastawieniem na naukę nitkowania. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie znajdę bratnie dusze - higienistki oraz lekarzy stomatologów, którzy pomogą mi poprawić stan higieny jamy ustnej i zmniejszyć stopień próchnicy u dzieci w naszym regionie.


W marcu 2016 roku akcja "Zdrowy Uśmiech" będzie prowadzona na terenie całego Województwa Śląskiego.

1% od każdego zakupu trafi do ząbka-skarbonki. Zgromadzone pieniążki zostaną przeznaczone na zakup pomocy naukowych oraz przyborów higienicznych, potrzebnych do prowadzenia prezentacji i warsztatów dla dzieci w szkołach i przedszkolach

Z góry dziękuję za pomoc,
Bożena Dobras
Dyplomowana higienistka stomatologiczna